| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, am luat permisul acum aproape o luna și mi-am luat o masina, doar ca mie îmi este oarecum frica sa ies singur cu mașina, nu am încredere deloc în mine, ce am condus pana acum a fost doar cu altcineva în mașina care deținea permis, ca trebuie de săptămâna viitoare sa ma duc cu mașina la munca, îmi e frica ca nu cumva sa produc un accident, sa intru într-o mașină sau ferească Dumnezeu sa omor pe cineva, oricum nu conduc cu viteza, dar nu reușesc sa-mi schimb mentalitatea asta negativa.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nasol.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ieși noapte când e liber și fă traseul pe care îl ai către munca. Eventual ia și pe cineva cu permis langa tine. O să te obișnuiești cu mașina și cu traseul și o să îți fie ușor în traficul de ziua pe urma

| Frank51 a răspuns:

Grijă mare că nu-i de glumă, accidente se pot face și la viteză mică.

Dacă îți este atât de frică cum ai avut curaj să dai de permis?

| pufulescu0o a răspuns:

Pana saptamana viitoare bine ar fi sa faci traseul pana la servici cu cineva experimentat alaturi sau chiar si singur, daca nu ai cu cine. Asa te obisnuiesti cu locurile si situatiile si intersectiile etc si scade probabilitatea sa se intample ceva.

| Genevaaa a răspuns:

Soluția este să chemi pe cineva să stea cu tine in masina happy dupa o perioada te vei simtii mai in siguranta singur