| BogdanM275 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre situatia economica a Romaniei? Credeti ca Romania ar putea intra în recesiune economica si daca da, cum credeti ca va afecta aceasta recesiune Romania pe termen scurt-mediu?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se preconizeaza criza economica la nivel european, iesitul UK din UE va afecta economia si toti vor baga bors in ciorba cu scuza ca e criza. Orice ar fi recesiune sau criza financiara ele se stabilesc la comun acord intre toate tarile care vor avea de (suferit) discutand in secret cat va dura si cand isi revine economia la normal. Parlamentarii nu au nimic de pierdut dar iluminatii controleaza tot

| GabiDumitrescu a răspuns:

Uita-te ce a patit Venezuela. Uita-te ce inflatie avem. Uita-te la ce dobinzi platim la imprumuturile facute pentru a fi aruncate pe salarii si pensii. Ce crezi ca urmeaza?

| minrest a răspuns:

Marile crize mondiale sunt ciclice si au loc la intervale mari de timp, eu cred ca tocmai am iesit dintr-una. O recesiune ne-ar afecta pe moment, s-ar pierde locuri de munca si nu ar mai creste salariile un timp; tendinta ar ramane de dezvoltare.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Sa te tii bine, ca vine criza. Si normal ca Romania intra in recesiune, capacitatea noastra de a rezista la asa ceva este nula de vreme ce nu producem nimic iar cresterea economica este bazata pe consum...