| Nitescu_Costy_1986 a întrebat:

Salut, cu o seara in urma ma plimbam cu bicicleta,noaptea. m-a oprit politia ca nu am vesta etc, aveam lanterna si stop,. bla bla, treaba e m-a intrebat cum ma cheama unde stau si atat, acum nu stiu sigur daca mi-am luat amenda sau nu, ca nu a zis nimi, asa fara buletin, fara sa semnez cv

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ti-a facut proces verbal de contraventie inseamna ca ai scapat.

| Nitescu_Costy_1986 explică (pentru Ioandelasal):

Pai nu ca banuiesc ca trebuia sa semnez sau aveam nevoie de buletin, dar nu am avut nimic. A notat in agenta numele unde m-am nascut si unde locuiesc

| crytical a răspuns:

Chiar esti din 86? Si nu, nu ti-a dat nici o amenda, a scris pe carnetelu ala sa arate la boss ca a facut si el ceva in ziua respectiva, adica asa trebuie sa ia niste date de la oameni sa nu zica ca n-a facut nimic...

| Nitescu_Costy_1986 explică (pentru crytical):

Dap 86 curat nici o amenda, pana aseara pana m-a oprit un gabor cu bicicleta si ma cam speriat, a trecut in carnetel numele unde m-am nascut si unde locuiesc

| AtomiX a răspuns:

De regula, si pe jos daca te plimbi la ore foarte tarzii, patrula de noapte te legitimeaza (iti cere numele, adresa etc) ca in caz de apare vreun incident in noaptea aia, sa inceapa cu persoanele care se aflau pe strada atunci, e doar o forma de precautie, nu ai de ce sa iti faci griji.winking

| Nitescu_Costy_1986 explică (pentru AtomiX):

Multumesc, nu prea am avut treaba cu politia si nu cunosc, si na era un domn mai guraliv ca nu ai vesta etc i-am spus am stopuri si far, m-a intrebat cum macheama unde locuiesc s-a trecut intro agenda, si hai dati drumu mergeti in sir, SI stateam pe ace mi-o fi dat oare amenda sau nu

| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Nu ai luat amenda, poate data viitoare o sa primesti avertisment, asta daca nu te certi cu politia rutiera sau locala