| ErnestIonuț a întrebat:

Pentru a trage cu pistolul în poligonul de poliție ce acte sunt necesare? Și va trebui să fac si acel test psihologic?
Nu vreau sa achiziționez o armă doar sa trag in poligon atât

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un act de identitate. Nu în poligonul unde se antrenează poliția. Sunt săli și poligoane pentru public.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu mergi acolo unde esti, la o sectie de Politie?

| ErnestIonuț explică (pentru darrio2007):

Cand vin in țară ma interesez

| darrio2007 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

De ce trebuie sa vii in tara daca tot esti acolo?

| ErnestIonuț explică (pentru darrio2007):

Concediu

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a trage cu pistolul in poligonul Politiei, trebuie sa fii politist, altfel nu poti intra acolo.
Iar ca sa ajungi politist, trebuie sa te inscrii la o academie de Politie, sa treci testul medical, sportiv si de cunsotinte.

Din pacate, daca nu esti politst, nu ai cum sa ajungi vreodata inoligonul politiei.

Dar, ca sa tragi cu o arma, in alta parte, nu in poligonul Politiei, o poti face la toate targurile de distractie, unde vin cei cu pusca si rata.

| ErnestIonuț explică (pentru Violleta2022):

Esti pe lângă subiect

| Violleta2022 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Ba nu sunt deloc.
Ti-am explicat ca sa intelegi, ca NU poti sa tragi in poligonul POLITIE, niciodata, pentru ca nu esti politist.
Pentru amuzamentul tau, sa tragi cu pusca, ti-am sugerat sa mergi la targurile de distarctie, ca sa impusti rate de plastic.
Tot nu ai inteles nici acum?

| ErnestIonuț explică (pentru Violleta2022):

Poti trage in poligon fără a fi polițist am întrebat un prieten

| Violleta2022 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Prietenii tai sunt tot copilasi mici ca si tine, care nu stiu legea si ce este permis in politie si ce nu, fiindu-le usor sa spuna ce vrei tu sa auzi, ca nu-i doare gura.

| ErnestIonuț explică (pentru Violleta2022):

1.Am 20 de ani
2.Este polițist la locală