| anonim_4396 a întrebat:

Sunt minor si vreau sa renunt la orele de religie iar parintii nu sunt de acord cu decizia aceasta, ce as putea sa fac?

9 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Nimic.
Sa nu le dai foaia aia sa o completeze, dar poate ii suna diriginta sa ii intrebe daca au aflat de ea, si atunci ai dat-o in bara

| AdycuThebest a răspuns:

Nimic..cat esti minor esti sub comanda parintilorhee hee

| Gabi1335 a răspuns:

Nu duci foaia semnata la scoala, dar sa nu crezi ca in ora de religie stai degeaba pe afara sau la ora de sport.Scoala/liceul e obligat sa creeze o ora de curs optional sau vei sta in biblioteca scolii.

| bogdanul a răspuns:

Cand iti da foaia, semnezi tu ca nu vrei sa faci religie si dupa eu dai profesoarei iar daca se ajunge ca parintii sa afle ii zicitongueai eu crede-am ca trebuie sa scriu eu daca vreau religie sau nu... oricum nu stiu de ce nu ai vrea religie ..pana la urma iti mareste si ea media generala

| Angelx3 a răspuns:

Incearca sa discuti cu ei despre motivul pentru care nu vrei sa urmezi acele cursuri. de asemenea poti vorbi cu ceilalti colegi din clasa sa faceti un fel de referendum (sondaj), despre cati dintre ei sunt de acord si cati nu, apoi spune-tii dirigintei/dirigintelui despre asta si vedeti ce spune... happy nu mai stiu exact cum functioneaza sistemul in Romania dar sper ca te-am ajutat cumva

| Alexalina a răspuns:

De ce ai vrea sa renunți la orele de religie?

| Satres a răspuns (pentru Alexalina):

Pentru ca am alta opinie despre chestiunea existentiala decat cea pe care mi-o ofera biserica/religia.

| Băă_Ana_1991 a răspuns:

La mine e invers ...Deci eu sunt clasa a 4-a, parinti mei sunt atei (adica nu tin in Dumnezeu ) si eu sunt la fel...Dar eu asi vrea sa fac ora de religie deoarece sunt ocolita de alti din clasa mea acum. Pai eu ti-asi zice sa discuti cu ei despre motivul pentru care nu vrei sa urmezi ora de religie

| edy6666 a răspuns:

Renunta! Rezultatul se face dupa majoritatea