| Biu90 a întrebat:

Sunt student la drept in anul 3 si am o speta de rezolvat la comercial... o societate comerciala (reclamant) incearca sa introduca cerere pentru deschiderea procedurii de insolventa, iar eu (societate parata) trebuie sa ma apar. Intrebarea e: prin ce ma apar? Printr-o intampinare normala? Multumesc! Funda pentru raspuns

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In legea insolventei, 85/2006, vezi conditiile pe care trebuie sa le indeplineasca cererea creditorului pentru a fi admisa. Prin intampinare, care trebuie sa contina toate elementele comune ale unei intampinari, prevazute in Codul de pr.civ., te poti apara dovedind ca aceasta nu indeplineste toate acele conditii. Succes si numai bine!

| Biu90 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult!

1 răspuns: