| ksuper31 a întrebat:

Astazi mi-a fost sters contul de youtube, deoarece am incalcat drepturile de autor.Si nu zic ca nu,le-am incalcat, doar ca am scris in descriere: "Toate drepturile de autor revin formatiei...(nu vreau sa fac reclama)".
Este posibil sa primesc si o amenda? Sau doar sa mi se fi sters contul?
Funda.

Răspuns Câştigător
| ZeHelp a răspuns:

Problema este ca indiferent daca precizezi faptul ca tu nu iti insusesti drepturile asupra unui lucru ce apartine altei persoane, tot trebuie sa obtii permisiunea celui ce detine drepturile pentru a le publica.
Daca acest lucru nu se aplica pe Youtube si este suficient doar sa precizezi ca nu-ti apartine, atunci probabil ai incercat sa obtii venituri dupa acel videoclip, fapt care a dus la suspendarea contului tau pe o perioada nelimitata.
Toate cele bune.

| ZeHelp a răspuns (pentru ZeHelp):

Si, nu... nu vei primi nimic. Primesti doar daca ai "urcat" videoclipuri ce reprezinta continut ofensator/rasist sau acte sexuale cu minori, pedepsindu-se chiar si cu inchisoarea!

6 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Sigur ca vei primi amenda.
Mediul online este ca si cel real.
Ai grija, ca nu e bine.
Pa, pa.

| Iubibilăă a răspuns:

Nu iti este rusine? Chiar ai tupeu nu gluma.
I-am dat doar un sfat.
Pa, pa.

| Iubibilăă a răspuns:

Trebuie sa pui mana pe carte, nu sa te uiti la raspunsurile mele.Ca daca mai ma jignesti risti sa primesti un ban.

| ksuper31 explică:

Nu va mai injurati/jigniti ma! Nu am pus intrebarea sa va jigniti intre voi... vreau doar sa stiu daca primesc sau nu amenda.
@ReginaZambetului, esti sigura ca primesc amenda? Adica scrie intr-o lege, sau ceva de genul? Mie nu mi-a zis acolo nimic cum sa o sa primesc amenda...

P.S: Multumesc mult pentru raspunsuri.

| RichardCezar a răspuns:

Nu primesti nicio amenenda. Stai calm. Mi-a fost sters si mie un Channel.