| puscahoreangaion a întrebat:

doresc sa va intreb cum sa procedez in cazul in care o asociatie de proprietari impreuna cu presedintele si administratorul de bloc hotarasc suprimarea totala a apei calde si apei reci din subsolul blocului a apartamentul unde locuiesc pe motivul înlocuirilor coloanelor de apa si bransamente! as dori o solutie clara la aceasta problema! dau funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar in asa relatii proaste esti cu Asociatia?
Tot asa se procedeaza, ii actionezi in judecata si le poti cere si daune morale.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este nevoie de reparatii si asa a hotarat Asociatia de proprietari trebuie sa accepti asta.
Singura cale pentru anularea hotararii este o actiune in judecata, dar nu cred ca ai avea castig.

| puscahoreangaion explică (pentru Ioandelasal):

Domnul IOANdelasal, dar daca asociatia doreste cu bunastiinta sa-mi suprime toata apa rece si calda din apartament, impreuna cu presedintele si administratorul, invocând o re paratie fictiva cum se procedeaza?

| Ioandelasal a răspuns (pentru puscahoreangaion):

Chiar in asa relatii proaste esti cu Asociatia?
Tot asa se procedeaza, ii actionezi in judecata si le poti cere si daune morale.