| Ion_Pusca_1978 a întrebat:

Doresc sa va intreb daca administratorul asociatiei de proprietari are obligatia de a face citirile apometrelor in apartamentul proprietarilor diferit fata de citirile raportate de proprietari si de a le inscrie in registru de citiri apometre?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Administratorul nu are obligatia de a citi apometrul in fiecare luna, dar are dreptul de a verifica acolo unde are dubii, respectiv consum prea mic pe persoana fata de medie.