| bogdancatalin357 a întrebat:

in 2011 am inceput facultatea la poli, Timisoara inginerie mecanica si din diverse motive la sfarsitul anului am abandonat-o, de precizat este ca nu i-am anuntat nici pana in prezent si trebuie sa ma duc sa imi iau diploma si foaia matricola. ce trebuie sa am in vedere? in sensul de taxe etc... ceva informatii?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic daca ai fost pe loc bugetat. Daca ai fost pe loc cu taxa si nu ai platit taxa integral iti pot cere sa o platesti, pana la implinirea termenului de prescriptie.

| neutrino a răspuns:

Faci cerere pentru eliberarea actelor, pe care le poti primi dupa ce ti-ai platit taxele specificate in contract. Daca ai fost pe un loc de la buget, atunci nu ai probleme cu aceste taxe.

| bogdancatalin357 explică (pentru neutrino):

Si daca nu eram, cat ar fi fost taxa? un prieten care nu era la buget a venit de afara si inteleg ca a platit o taxa undeva la 50-100 de lei