| sanboss a întrebat:

SALUTATRE, o intrebare ciudata / permisul de conducere de orice categorie se poatete anula la cerere?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o prevedere legala expresa in acest sens dar nimic nu impiedica pe cineva sa depuna permisul pe motiv ca nu mai vrea sa conduca, nu este interzis aceasta.

| printzu10 a răspuns:

Se poate daca ai obtinut un alt permis intr-o alta tara si ti-ai schimbat cetatenia...atunci te duci la permise auto si faci o cerere pentru anularea permisului romanesc.

altfel nu vad un motiv anume intemeiat sa iti anulezi permisul de conducere!

| suntserios a răspuns (pentru printzu10):

Cauze medicale

| sanboss explică (pentru printzu10):

CA DE EXEMPLU. AM PROBLEME CU VEDEREA SI AM DREPTU LA O PENSIE... daca peste 10 ani vreau sa beneficiez de acest drept as fi impiedicat de permisu de conducere, ca sa ma pot pensiona trebuie anulat permisul, ca o sa se intrebe aia CUM AI OBTINUT PERMISUL, desi eu nu vreau categoria B ci A1 sau A2