| LSMM a întrebat:

Sincer, i-ați anula permisul de conducere unui șofer care a ucis un om într-un accident? De ce?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da pentru ca el e vinovat de accident pentru ca nu a respectat viteza, distanta de siguranta in circulatie, posibil era drogat sau baut si sa stea fara permis e mai bine. Daca sant martori sau se dezvaluie ca a fost vina civilului nu il iau

| T0T a răspuns:

Indiferent pe unde traversa pietonul șoferul poate primi minim suspendare. Acum dacă e vina șoferului eu l-aș băga la pușcărie.

| Ineys a răspuns:

Depinde de mai multi factori, si a cui a fost vina. Acum daca pietonul nu s-a asigurat si-a trecut ca idiotul strada, ce vina are soferul?

| LePotato a răspuns:

Absolut, daca e vina idiotului de sofer l-as baga la paranaie pe viata(asta fiind cel mai bun caz).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de accident. daca era beat sau drogat, atunci i-as lua si viata nu doar carnetul. o daca ce s-a urcat la volan stiind ca nu vede la 2 m in fata e clar ca a ales sa mearga mai departe stiind ca e praf. daca e accident din cauza pietonului, atunci nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O data ce s-a urcat"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles, daca e din vina lui. Si l-as baga si dupa gratii o buna vreme din viata lui.

| ubox7007 a răspuns:

Daca o persoana ti se arunca in fata masini si omori aceea persoana, chiar cred ca ar trebui sa primesti si despagubiri, dar daca este vina ta, tu ar trebui sa platesti.