| Alexinho007 a întrebat:

Sincer,mi-e tare frica ca se va ajunge la al treilea razboi mondial.Voi ce credeti? Mie mi se pare ca situatia a luat-o rau razna!

10 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Nu va avea loc niciun "al treilea război mondial". Nimeni nu şi-l doreşte, nici măcar Putin (în goana lui după tărâmuri).

| RB26DETT a răspuns:

Eu unul stau calm, razboi sau nu oricum planeta asta nu o mai duce mult, cateva bombe nucleare si un reactor nuclear sa mai explodeze si deja totul este distrus, viata=0 atata sa dispara stratul de ozon ca suntem pe cale de disparitie. dupa parerea mea, al 3-lea razboi mondial ar putea pune capat vietii pe pamant si mi se pare cea mai mare prostie, rusii sunt cu adevarat bolnavi la cap, dupa ce ca au cea mai mare tara din lume ei inca mai vor teritoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este exact ceea ce vor ei să crezi. 2014. Suntem în 2014 şi cei ce deţin puterea încă reuşesc să controleze minţile oamenilor. Trist, foarte trist...

| CartoonN a răspuns:

Fain...Ar avea loc razboiri intre marile puteri, ce-ar insemna asta, un sf in toata regula.Confruntari cu arme, bombe nucleare, deflagratii, mitraliere, mortiere, monomotoare planand pe cer cu o pofta nebuna de anihliare a inamicilor.Infateria aparandu-se de jos cu arme de calibru mare.Bombele chimice dornice sa se declanseze.Hmm...cum suna?:->

| Radu284 a răspuns (pentru CartoonN):

@.@

Monomotoare? Deflagratii?
Cred ca ai confundat secolul.

| CartoonN a răspuns (pentru Radu284):

Asa e, asa e...ies cu forta aeriana zdravana. Iar la deflagratii care-i problema, n-o sa zboare nimic in vazduh?

| CartoonN a răspuns (pentru Radu284):

S-or lupta cu betele pe ulita...

| Radu284 a răspuns (pentru CartoonN):

Multe avioane moderne au doua motoare (F-18, F-22). Unele au chiar 4 motoare, ca de exemplu B-1 Lancer. Nu ca cele cu un singur motor nu sunt bune, dar in principiu cele cu mai multe motoare sunt mai adecvate unor misiuni.

Problema cu deflagratiile este ca nu sunt foarte distructive. In mod normal, ca arme se folosesc detonatiile.

| 11dimi a răspuns:

Tu chiar crezi in faza asta cu al treilea razboi tampit? Sa nu-ti fie frica!

| enilor a răspuns:

Sincer la ora actuala intre marile puteri se tine un razboi rece, sincer parerea mea este ca daca nu se vor calma spiritele, rusii posibil sa ne invadeze, dar din cate am citit se vor intalnii ''astia'' din parlament cu un delegat rus, iar noi vom fi sprijiniti in congres de celelalte aderente ale UEwinking urmeaza sa vedem ce o sa urmeze sau ce o sa iasa