| andreiboss31 a întrebat:

Spay-ul paralizant si aparatul acela cu socuri electrice pentru a te apara sunt legale?

Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

Spay-ul da.Am vazut de cumparat si prin supermarket(15 lei).
Si aparatul cu electrosocuri se pot cumpara de oricine cu varsta peste 18 ani, dar acesta este mai periculos pentru ca poate sa fie fatal.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Detinerea lor este legala, daca ai 18 ani. Purtarea lor, in anumite locuri, cum este si scoala, este ilegala. La fel este ilegala si folosirea lor daca nu esti in legitima aparare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA!
La fel si abecedarul!

| GeorgyGirl a răspuns:

Din cate stiu eu normal e ca NU!

| PaulSeby91 a răspuns:

DA sunt legale. Desi pentru aparat cu electro socuri pentru aparare trebuie sa mergi la politie sa semnezi niste lucruri (sa dovedesti ca nu esti bolnav mental sau asa ceva), dar pentru spray poti sa cumperi linistit de la orice magazin care le vinde.