| Voina_Marius_1987 a întrebat:

Tocmai s-a terminat un proces si s-a dat si sentinta. Asigurarea trebuie sa plateasca o anumita suma de bani si as vrea sa stiu cat timp va trebui sa faca tranzactia.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ar trebui sa plateasca in cateva zile.
Daca procesul s-a judecat numai in prima instanta atunci firma de asigurari poate face recurs, in termen de 30 zile de la primirea sentintei, asa ca mai poate dura pana izbutesti sa obtii banii.

| Voina_Marius_1987 explică (pentru Ioandelasal):

Inteleg ce zici. Am gresit eu, s-a terminat recursul nu procesul. Procesul s-a incheiat in februarie s-a facut recurs si luni s-a incheiat si recursul.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Voina_Marius_1987):

Inseamna ca poti pune in executare hotararea daca firma de asigurari nu o executa de bunavoie. Te vei adresa unui executor judecatoresc din circumscriptia judecatoriei unde are sediul firma de asigurari.