| cry21999 a întrebat:

Uhm, ieri am stat in parc pe o piatra. Era o fantana care nu mai functiona si au venit jandarmii la mine si mi-au luat datele. Era prima abatere. Ce mi se poate intampla? Vine ceva acasa?

Răspuns Câştigător
| Cristinel69 a răspuns:

Nu. La prima abatare practic te noteaza cu avertisment, la a doua sau a treia abatere primesti amenda. Dar trebuia sa le ceri explicatii pentru cererea datelor. Trebuiau si ei la randul lor sa dovedeasca ca tu ai stricat fantana.

| cry21999 explică (pentru Cristinel69):

Oh, merci, pur si simplu au venit la mine si mi-au luat datele.

| Cristinel69 a răspuns (pentru cry21999):

Mno, daca ai sub 18 ani trebuia sa-ti suni parintii, si sa le spui. Nu era nicio rusine si oricum nu facusei nimic. In orice caz, e prima abatre, nu ti se intampla nimic big grin Eu de obicei ma feresc de garda ca ma ridica pentru absoult nimic. Cauta cauze pentru amenzi.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Cristinel69):

Dar nu este vorba de stricat, te atentioneaza ca nu ai voie sa stai acolo. De exemplu eu am primit avertizare dar nu in parc, pe strada, ca nu are voie catelul in spatiul verde, saracul. Ca sa isi faca nevoile pe strada, nu in spatiul verde laughing Si i-a luat datele ca sa stie de cate ori are abateri ca sa o poata sanctiona pe viitor.

| Cristinel69 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Te superi daca iti zic Sherlock? confused

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Cristinel69):

De ce sa imi zici Sherlock?

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Ce abatere ma omule? N-aveau ce sa faca.Parcul ala e un loc pentru toata lumea, stai unde vrei sa stai daca nu exista nici un semn care sa iti interzica asta.

| stefanrkv a răspuns:

Nu cred ca ti se va intampla cv. daca zici ca este prima abatere