| eusebiu27 a întrebat:

Voi mai primi vreun răspuns de la politia rutieră cu privire la cererea de reducerea perioadei de suspendare daca eu am promovat examenul de reducere a perioadei și am depus toate actele necesare? Voi primi un răspuns daca s-a aprobat sau nu aceasta cerere? Ofer funda

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Da, vei primi acasa un raspuns prin posta, din cate mentioneaza prietenul "gooagle" dureaza si 20 de zile (sau chiar mai mult) pana vine acel raspuns!
Odata ce ai sustinut testul si l-ai promovat, tacit se va aplica reducerea asupra perioadei de suspendare, conform legii!
Cu sau fara raspuns din partea autoritatilor!

| eusebiu27 explică (pentru Simpatic):

Astazi am primit raspunsul de la Rutiera

| Simpatic a răspuns (pentru eusebiu27):

Ma bucur!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca vrei primi sau nu o instiintare.
Te duci la politia rutiera din judetul tau de domiciliu, dupa expirarea a doua treimi din perioada de suspendare a dreptului de a conduce si vei reprimi permisul.