| lupuadriansorin1945 a întrebat:

Cum se calculează cele 30 zile dupa promovarea testului de reducere a pedepsei de suspendare?
De cand am predat permisul?
De cand am susținut testul?
De cand am predat actele necesare?
Sau de cand am primit de la IPJ foaie ca s-a aprobat cererea de reducere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perioada se calculeaza de la data predarii permisului, daca dovada nu a fost cu drept de a conduce.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Testul trebuie sustinut si promovat inainte de a se termina o perioada de 30 de zile de suspendare a dreptului de a conduce.
Perioada de suspendare incepe, dupa caz, de la data retinerii permisului de conducere (cand nu ai primit adeverinta cu dreptul de a conduce) sau predarii acestuia, a predarii adeverintei cu drept de a conduce ori a expirarii acestei adeverinte.

| lupuadriansorin1945 explică (pentru Ioandelasal):

Am susținut testul am depus toate actele doar eram curios de la ce data se calculează alea 30 zile… deci de cand am predat permisul si am primit dovada înlocuitoare, nu?

| lupuadriansorin1945 explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, si da nu a fost cu drept de conducere…

| Ioandelasal a răspuns (pentru lupuadriansorin1945):

Perioada se calculeaza de la data predarii permisului, daca dovada nu a fost cu drept de a conduce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand ai predat permisul.