| mugurelpetru a întrebat:

Buna azi va arat o creatie a mea:

Intr-o zi calduta cu vreme umeda, oamenii par imbracati ca niste flori viu colorate. Florile arat ca fiind aprinse in focul arzator al iubirii. Pasarile suparate, cu inima franta de plecarea cea lunga si plangand in dorul inimii, lacrimile se transformau in cristale de lacrimi de regret.Vantul intristat de plecarea pasarilor isi amintiste fiecare amintire cu ele cand plecase si, isi revarsase lacrimile.Vantul le strangea in adierea lui ca niste flori pretioase. Oamenii deveneau moharati in timp ce vremea trecea incet, incet... Vantul incepu sa devina puternic, rece si intunecos. Pana si sufletul cald ca al unei mame iubitoare devenea atat de rece..Sezonul de vanatoare a inceput dar vantul nu mai avea acea putere de a tine oamenii in armonie.Un vanator in miristea lui a impuscat o zburatoare in aripa lui firava de alice. Bataia vantului vazu asta si o lua in adierea lui dandu-i ultima picatura de iubire arzatoare ce cazu pe aripa frageda si se vindeca imediat. Puiul isi lua zborul spre tarmul cel cald iar vantul distrus isi pierdu si ultimile lacrimi ce cazu peste jumatate de arbore ce ingheta de durere imediat! a

al cui este mai frumos comentariul ii

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci in primele 3 fraze ai o groaza de repetitii care zgaraie tare de tot la ureche. la fel si in restul textului, faci o groaza de repetitii, ideile nu sunt coerente, propozitiile din fraze nu au nicio legatura intre ele.

" lacrimile se transformau in cristale de lacrimi de regret" adica pe bune? lacrimile se transforma in lacarimi?

"isi amintiste fiecare amintire" pe bune isi aminteste fiecare amintire?

| mugurelpetru explică (pentru suntserios):

Da e opera din clasa a 5 a

| corolav a răspuns:

Acel om serios a fost destul de serios cînd a scris ce a scris.
Nu te supăra că nu e de acord cu ti ne. Dar, are perfectă dreptate.
Textul e sub orice critică.
Culmea e că am făcut o critică a textului „fir cu fir" ( pe distanța a vreo două pagini) și scula mea a avut o sincopă și a șters totul.
Nu mai rescriu.
Să nu încerci să mai spui cuiva că ai scris așa ceva.
Ascultă ce-ți spune un om care se pricepe.
Să fii sănătos!