| AmandaAda a întrebat:

Buna iarasi!
Care este cea mai buna carte a Agatei Christie?
N-am citit nimic de la ea. Am tot auzit ca scrie bine si ca sunt frumoase cartile, si...ma gandesc sa incerc si eu una. Si altceva .....Scrie carti clasice sau nu? Nu stiu mai nimic despre ea.

13 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încearcă și Georges Simenon sau Rodica Ojog Brașoveanu, Raymond Chandler, Haralamb Zincă, Theodor Constantin.

| DeeaMarry a răspuns:

Zece negri mititei, clar! Pur si simplu ador cartea asta. Am citit o gramada de carti de Agatha Christie, dar ca asta nu a fost niciuna.
E extrem de bine scrisa si plina de detalii bine puse la punct. Se vede ca autoarea e o persoana foarte inteligenta!

| AmandaAda explică (pentru DeeaMarry):

Mersi laughing)) Acum habar n-am pe care s-o aleg dintre toate laughing))

| DeeaMarry a răspuns (pentru AmandaAda):

De ce nu pe toate? happy Au preturi accesibile. Poate le gasesti si la biblioteca sau online.

| AmandaAda explică (pentru DeeaMarry):

Poate poate laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate care au legătură cu trenuri mi-au plăcut. De fapt... de aia le-am citit. E un început bun.

Iti mai recomand si "Fata din tren" de Paula Hawkins...o carte mai recenta. E usurica pentru citit.

| Kenya a răspuns:

"Moarte pe Nil" mi-a placut mult.

| AmandaAda explică (pentru Kenya):

Am citit descrierea si a mentionat ca este una dintre cele mai bune carti ale Agatei laughing. Multumesc!

| anonim8 a răspuns:

Agatha Christie scrie romane poliţiste.Nu trebuie să-ţi placă genul ăsta de cărţi ca să o citeşti.E bestială, crede-mă. Prima carte pe care am citit-o de ea a fost ''Crima din Orient Express''.Am citit-o într-o zi la cât de captivantă era. Apoi au urmat ''Zece negrii mititei'', ''Vânătoarea de crime'', ''Răul sub soare'' şi ''Adversarul secret''.Pe toate ţi le recomand cu mare drag! O să vezi că nu te vor dezamăgi!

| AmandaAda explică (pentru anonim8):

Suna bine, mersi!

| slapy a răspuns:

Deci omg ii autoarea mea favorita ti-as recomnda seria hercule poirot, miss marple nu imi place asa mult in fine eu ti-as recomanda "O supradoza de moarte" sfarsitul e epic, "Raul sub soare","Cum bate valil","Vanatoarea de crime ", "Zece negri mititei","Martorul mut", "Cortina" (ultimul caz a lui Hercule P astea le-am citit si de la miss marple Jocuri de oglinzi

| AmandaAda explică (pentru slapy):

Cumva Aghata Christie? laughing N-am citit niciodata nimic de ea, ma tot gandeam ca no sa-mi placa, dar acum observ ca aproape toata lumea este incantata de cartile ei. O sa incerc. happy

| AmandaAda explică (pentru slapy):

Scuze... am incurcat intrebarile laughing fara sa vreau am scris celalalt raspuns laughing