| Lil2828 a întrebat:

Am nevoie sa ma ajute cineva,sa imi reaminteasca cum se identifica tema unei poezii. Nu imi gasesc caietele si nu imi mai amintesc exact. Stiu ca profa nu ne cere sa scriem doar "Tema este natura,dragostea " etc. Trebuia sa scriem de cateva randuri, dar nu imi mai amintesc ce si cum. Va rog sa imi dati un exemplu. Ofer fundita celui mai bun. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Pai daca e vorba despre natura ar fi : copaci, iarba, flori ( tema ar fi natura ), daca ar fi tema iubirii : dragoste, sentimente, exprimarea sentimentelor. Conteaza despre ce este vorba in poezie, iti poti da seama si despre titlu la unele poezii!