| tinaGh a întrebat:

Buna ziua!
Topîrceanu a tinut o conferință intitulată „Problema rasului și humorului românesc", textul l-am gasit pe internet ușor, dar îmi trebuie și revista și anul publicării pentru o nota de subsol. Mă puteți ajuta cu aceasta, vă rog? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Am gasit un articol dedicat lui intr-o revista moderna, poate gasesti acolo detaliile cautate, nu am avut rabdarea sa citesc tot materialul dedicat lui G.Toparceanu https://www.bucurestiul-literar.ro/......17-nr6.pdf derulezi pagina si vei gasi un articol intitulat "George Toparceanu 80 de ani de la moarte"

| tinaGh explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc. nu am gasit unde e publicat, dar am un indiciu acumhappy

| Simpatic a răspuns (pentru tinaGh):

Ok, nu stiu cat te-am ajutat daca stiam exact iti spuneam, dar nu apar clar pe undeva informatiile cautate de tine.winking