| MMadalina a întrebat:

Care este cartea care ti-a influentant modul de a privi viata, parerile, valorile, principiile etc? Caror persoane le-ai recomanda aceasta carte?

8 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Tratat de descompunere- Emil Cioran.

| Accero a răspuns:

Toate cartile te influenteaza intr-un mod, Dar pe mine in principal m-au influentat :Codul de Conduita al cavalerilor, Codul lui Da Vinci si Wintou... Poti invata multe din ele, daca esti atent cand citestihappy

| IoanaLoredana a răspuns:

Spune pot şi vei putea

de Norman Vincent Peale

| Ioana2012J a răspuns:

Septembrie, uneori... de Daniel Dincă.
Le-aş recomanda-o tuturor prietenilor, şi de ce nu, chiar şi persoanelor mai puţin cunoscute. Merită citită!

| Madap a răspuns:

Shogun-James Clavell

| edutzu20 a răspuns:

Mein kampf de Adolf Hitler

| littleangel17 a răspuns:

"Alchimistul" de Paulo Coelho

| TaCristina a răspuns:

Multe carti mi-au atins sufletul si am invatat din ele. Dar cel mai mult m-a ajutat cartea scrisa de Abd-ru-shin, mai precis cele 3 volume. Cui as recomanda-o? Persoanelor care asa cum zicea o prietena..."cauta mai mult decat trupul sa si-l sature". Mi-as dori sa-mi raspunzi si tu la intrebarea pe care tocmai ai pus-o.