| lanadelrey15 a întrebat:

Ce parere aveti despre autorul Fyodor Dostoevsky? care este romanul vostru preferat?

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

De la el am citit doar
"Crima si pedeapsa"
si "Demonii".
Ambele au ramas printre cartile preferate si de recomandat oricui.

| lanadelrey15 explică (pentru NLS):

Daca ti-au placut cartiile astea iti recomand "Fratii Karamazov", s-ar putea sa iti placa happy

| gabicoo a răspuns:

Amintiri din casa morților.

| lanadelrey15 explică (pentru gabicoo):

Ma bucur ca mai exista o persoana care a citit aceasta carte, mi-a placut mult

| ReddY25 a răspuns:

Este unul din cei mari scriitori ruși, o părere foarte bună despre el, romanul preferat este Crima si Pedeapsa

| lanadelrey15 explică (pentru ReddY25):

Un roman superb! il ador, mai ales complexitatea personalitatii protagonistului

| mODIN a răspuns:

Am citit doar Crima si Pedeapsa si putin din Fratii Karamazov. Este un autor extraordinar de important, dar trebuie sa ai o anumita dispozitie pentru a-l putea citi. Si Crima si Pedeapsa mi-a luat aproape un an, cu multe pauza, bineinteles, sa termin. De multe ori mi se parea prea dur si intens ca sa-l citesc ore in sir.