| Allina97 a întrebat:

Ce parere aveti despre prima mea poveste de pe Wattpad? http://www.wattpad.com/story/9778220-story-of-our-life-j anoskians-fanfic Vreau pareri sincere si daca vreti puteti sa si lasati comentarii la poveste si sa si votati.

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Pai parerea mea este ca arata mai mult a scrisoare catre un prieten decat a poveste.

Fraza asta e tare de tot :)
"Cel mai mult m-a fascinat o padure care parea destul de misterioasa, dar numai buna de o plimbare cand vrei sa ramai singur."

Adica. cum arata o padure "destul de misterioasa"? Nu ai descris-o absolut de loc. E ca si cum ai zice: "Am vazut un dovleac frumos, dar nu prea."

BTW...
Sper ca iti dai seama ca in Australia e iarna in timpul vacantei tale de vara, da? Daca actiunea se petrece in partea de sud, sper ca restul povestii sa reflecte acest lucru. Adica hainele cu care ai plecat de acasa nu sunt tocmai adecvate :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Climate_of_Australia

| Allina97 explică (pentru Radu284):

E o poveste imaginara, nu descriu realitatea.

| Aberdeen a răspuns:

Intai,ai foarte multe pleonasme, precum si multe alte greseli de exprimare ("cu pofta nebuna de lenevie").
Apoi, propozitiile pe care le-ai formulat sunt foarte scurte; ai lasat pur si simplu cititorul in pom!

Drept sa-ti spun nu am indraznit sa o duc pana la capat, dar daca din prima nu faci o impresie buna atat gramatical cat si contextual, nici tu sa nu te astepti la cine stie ce.
Nu sunt sigura ca ti-ai recitit de prea multe ori creatia, dar ar fi bine sa o faci si sa conchizi singura ce am vrut sa-ti spunem.

| Allina97 explică (pentru Aberdeen):

Multumesc de sfapt, o sa tin cont de asta.

| bogdan72 a răspuns:

Meh.

(Poti mai mult.)

| Dozaderas112 a răspuns:

Sincer nu am citit prea mult da imi place