| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că,, Harry Potter,",,Stăpânul Inelelor",,,Cantec de gheață și foc ",, si The Witcher "sunt carti bune de citit pentru cineva care nu a citit cărți de mult timp? Sau aduc prea multe referințe la paganism și ar trebui evitate?

6 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Sunt niste carti pentru copii. Am o nepotica de 8 ani si citeste seria Harry Potter. Pentru cine zicea intr-un alt raspuns ca sunt carti dificile pentru incepatori, pai daca si astea sunt dificile inseamna ca maxim trebuie sa te rezumi la citit ziarul. Sunt cele mai simple carti posibile, basme pentru copii. Eu personal te sfatuiesc sa citesti ceva din care ai ce invata, carti scrise de oameni de succes care povestesc inatmplari din viata lor si ofera sfaturi despre cum ai putea sa procedezi in diverse situatii. Recomand ABC-ul psihopatului de succes 1 si 2, Arta manipularii, Nu ma poti rani si Mafia ( de Geroge Carpozi jr si William Balsamo ) daca vrei ceva folositor in loc sa pierzi timpul cu basme de teapa lui Alba ca zapada.

Răspuns utilizator avertizat
| ScottishPrincess a răspuns:

Noi Romani suntem un popor Crestin si ar trebui sa stam departe de paganism.

| serputz a răspuns:

Cartile mentionate sunt ft greu de citit pentru cineva la inceput de drum. Iti recoman sa incepi cu ceva mai usor si apoi sa mergi asa departe. In plus Harry Potter este o carte proasta...