| meme11234 a întrebat:

De unde pot sa cumpar biblia satanica? sau poate stie cineva, daca pot sa gasesc ceva online... daca stii ceva, spune'mi.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok, meme, daca e lavey. am un prieten satanist, singurul satanist sub 50% nerod, sta si citeste schopenhauer toata ziuahappy schopenhauer e puternic.

| meme11234 explică (pentru anonim_4396):

Multam. am mai gasit si eu intre timp alte site'uri care impartasesc mai multe idei... dupa ce termin, voi cauta si asta si voi citi, in speranta ca voi avea acces la informatii noi... si apoi in pirvat imi poti da si mie ceva prin care sa pot sa iau legatura cu prietenul asta al tau, sa-mi spuna mai multe, avand exp. daca asta vrea si el, si tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru meme11234):

Ma intreb daca schopenhauer si nietzsche nu iti pot da toata baza satanismului. si crestinismul daca presupune sa te faca supra-om. de fapt sa spun satanism ( automat simbol, de fapt nu crezi in d-zeu, diavol, satan e un simbol a ceea ce vrei sa spui) si sa fiu in satanism sunt lucruri diferite.
te-ai gandit vreodata cum ar fi sa nu existe oameni cand iesi afara? tot femul de oameni mici, otravitori si neplacuti? ma gandesc la asta mereu. si la ce as putea sa le fac unor astfel de oameni. ceva crud, rau si drept. d-zeu stie cat merita asta.
ai vrut vreodata sa omori toti prostii? nu cei lipsiti de inteligenta, dar cei care nu stiu nimic dar au opinii despre tot si care sunt gata sa iti spuna cum sa traiesti. iar daca te uiti la vietile lor sunt de nimic, nu au facut nimic, sunt mizerabili dar vorbesc. poate ar trebui sa li se puna plumb in gura, cel putin.
ai vrea sa omori toti oamenii care te mint? unii dintre ei o merita, nu cei care spun ca minciunile sunt adevar, nici manipulatorii. doar pe cei care spun ceva si fac altceva. sau cei care ti-au spus ca te-au vizitat dar nu au facut-o.
sau oamenii inceti, oamenii care sunt in fata ta dar ar trebui sa fie in spate dar oamenii urati care nu se uita ca viata e urata, m-am gandit la asta, ceva ar trebui sa ii faca sa sufere cum ne-au facut pe noi.
crestinismul e un fel de crez care poate face oamenii sa indeplineasca o functie specifica, eu i-as spune anti-violenta. cred ca unii oameni au nevoie de asta, pentru ca le dau sens si directie, si daca nu ar avea-o s-ar intoarce si ar slavi orice altceva prost gandit si slab.
nu cred ca satanismul difera, intotdeauna un filozof este cel care vorbeste despre filozofie.
orice concept exista din necesitatea de a avea un concept. nu am discutat niciodata ceva, noi oamenii pentru a discuta, ci pentru a crede in ceva apoi indeplini nevoi.
am vorbit despre concept. visele difera. relatia mea cu un satanist s-ar baza pe intrebari ciudate, cu tenta crestina, nefiind interesat de ceva care sa nu implice iubire. visele unor oameni se lupta intotdeauna, reactioneaza cu visele altor oameni. ii implica si ii forteaza sa intre in ele. nu am sa pot vorbi niciodata in termenii unui satanist fara sa ma ia naiba. spunea cineva, trebuie sa fii nietzsche ca sa il intelegi pe nietzsche.
in mod normal as spune ca sunt un crestin egocentric si superior dar e greu sa spui ce esti dincolo de sistemul tau, apoi de lucrurile neimportante pe care le faci de efect sau in deradere.
daca ar fi sa compar visele, credintele, dorinta cu ceva ar fi cu doua cruci. ce satanica e de metal, plina de putere si razboi. cealalta de lemn...
dorinta vine din inima, intrebarea ar fi ce iti doresti si ce te impiedica sa o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă că nu e nevoie să o şi cumperi. Poftim: http://bit.ly/1lbmaIv
Lectură plăcută.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Dacă vrei, o am în pdf într-o variantă mai inteligibilă decât ce ai găsit tu. Cu tot cu introduceri şi alte tâmpenii.

| meme11234 explică:

Am gasit asta intre timp... este buna sau? http://archive.org/......9_djvu.txt