| AvalohAlyn a întrebat:

Exista carti pe care pur si simplu "le-ati devorat"? Adica le-ati citit in 1, 2 zile? Care sunt acelea?"Devorati carti"?

Răspuns Câştigător
| albertito2012 a răspuns:

Era o serie de carti de Joseph Delaney de 12 cartiCronicile Wardstone (au cuvantul vraciul in titlu) (Ucenicul Vraciului, 2004 (2006)
Blestemul Vraciului, 2005 (2006)
Secretul Vraciului, 2006 (2007)
Bătălia Vraciului, 2007
Greșeala Vraciului, 2008
Sacrificiul Vraciului, 2009
Coșmarul Vraciului, 2010
Destinul Vraciului, 2011 (2012)
Aliata Vraciului: Eu sunt Grimalkin, 2011 (2012)
Sângele Vraciului, 2012 (2013)
Povestea Târâtorului, 2012 (2013)
Aliata Vraciului: Eu sunt Alice, 2013 (2014)
Cartea a treisprezecea, 2013 (2014))
au cam cate 400 de pagini fiecare in ciuda faptului ca sunt format mic... le-am citit in 5 zile pe toate, stateam toata ziua doar la asta. deci da, le-am devorat!

12 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"Pe aripile vantului";"Camasa lui Hristos","La rascruce de vanturi".

| Kaℓi a răspuns:

Am citit in mai putin de doua saptamani trilogia Millenium, 2000 si ceva de pagini... pot sa zic ca "am devorat-o".
In general, cartile normale, de 2-300 de pagini, le incep si citesc pana le termin.

| Jardelin a răspuns:

Pe vremuri, cind aveam mai mult timp, "Sorel si fiul", cartile lui Alexandre Dumas, apoi mi-aduc aminte ca am stat "calare" pe cartea lui Margaret Mitchel "Pe aripile vintului", iar mai aproape de zilele noastre am citit destul de concentrat (fara a spune ca le-am devorat) niste carti de vinzari si formare personala.

| Exaizo a răspuns:

Da.

| Exaizo a răspuns:

E cam nesănătoasă hartia. Ti-as recomanda mai repede niste paine, am auzit ca tine de foame, dar mi-a fost teama intotdeauna sa o incerc, am ramas la frunzele mele.

| Janina14 a răspuns:

Twilight.Si acum mai tin minte! laughing)) Am inceput prima carte intr-o dimineata si seara la 10 am terminat-o.Nu am mancat nimic toata ziua si nici nu am iesit din casa. laughing)) Dar asta a fost de mult! Mai nou ''devorez'' Jane Austen.

| TheQuestionMarker a răspuns:

Da de exemplu Chemarea Strabunilor de
Jack London care are 80 de pagini si Spargatorii Blocadei de Jules Verne care are 75 si Iliada Odiseea Eneida {repovestire}care sunt carti diferite si are fiecare 75, 85 pagini. Noroc!

| valery0hinata a răspuns:

"Harry Potter"
"Portretul lui Dorian Grey"

| jrockfreak a răspuns (pentru valery0hinata):

Ooo, Harry Potter... Săraca maică-mea nu ştia cum să-mi ascundă cărţile laughing.

| AvalohAlyn explică (pentru jrockfreak):

Si eu imi amintesc cum citeam un roman gros de HP intr-o zi, doua.HP a fost un fenomen.Si inca estelaughing

| jrockfreak a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Categoric! love struckwinking

| PetreAdrian a răspuns:

Tom Sawyer, Capitan la 15 ani, Robinson Crusoe