| DeMeTrIoN a întrebat:

Profesoara de romana m-a inscris la un concurs de compuneri. Cine imi poate da un subiect de o compunere (despre orice) care sa o pot lungi maxim 10 pagini A4? big grin Funda cine reusestewinking
P.S: Am facut multe si nu mai am subiecte. Nu este Tema raised eyebrows

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

De ce nu scrii despre Dumnezeu? Natura de care esti atat de mult atras, oare nu ar trebui sa te conduca la Creatorul ei? "Cerurile spun slava lui Dumnezeu, si intinderea lor vesteste lucrarea mainilor Lui." (Psalm.19:1)

"Intr-o zi, pe cand Se ruga Isus singur deoparte, avand cu El pe ucenicii Lui, le-a pus intrebarea urmatoare: "Cine zic oamenii ca sunt Eu?"" (Luca.9:18)
Deci-
-ce parere au oamenii despre El
-ce parere ai tu
-ce parere are Biblia
-care este adevarata parere.

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Eu iti dau un subiect (O poveste) ti-as da-o chiar eu dar nu stiu cum scrii Mare mic. ETC. bun ce ar fi de un om care vroia sa calatoreasca aproape tot timpul (Dai tu cum arata fizic ce a facut inainte de a se hotarase Etc) si el aveam si un caine (Ce nume vrei sa ii dai cainelui) scrie de cateva calatori de a lui ce a facut pe cine a intalnit si odata nu la mai luat pe cainele sau caiele a evadat din casa/bloc si la asteptat pana a 2 zi, dupa la mai asteptat vreo 7 zile. si dupa 10 zile de stat a revenit stapanul sau. Vazandul ca la asteptat, a inteles ca prietenia nu are limite. (Sau poate sa ai un final mai trist ca la asteptat mult timp si ca a murit intr-un accident si cainele a murit asteptandul) Dar eu iti recoman HAPPY END! Te rog ma doare inima daca scrii de moarta sad ehm. succes oricum happy Si apropo sa nu UIT funda?batting eyelashes

| DeMeTrIoN explică (pentru PisicaDragutza3):

Draguta ideea thinking Multumesc. Zi tu acuma ca nu te-ai inspirat din Hachiko putin laughing

| PisicaDragutza3 a răspuns (pentru DeMeTrIoN):

Poate happy Dar puteai s-o faci si tu. Este usor sa te gandesti daca ai imaginatie.

| DeMeTrIoN explică (pentru PisicaDragutza3):

Problema e ca,, inspiratia" nu imi vine prea usor laughing (decat noaptea cand e cerul senin, stiu e ciudat laughing )

| PisicaDragutza3 a răspuns (pentru DeMeTrIoN):

Dormi si tu mai mult laughing Adica, cele mai multe idei iti vin din vise happy

| DeMeTrIoN explică:

PisicaDragutza3, mai mult de 10 ore de somn pe noapte ce vrei? laughing Si pot sa dorm eu 24 de ore daca nu visez nimic raised eyebrows. Eu rar visez noaptea si visez doar ce se va intampla( faza naspa: imi aduc aminte ce am visat numai cand se intampla.waiting)

| sweetrose24 a răspuns:

"Pastreaza-ti visele vii. Intelege ca pentru a realiza ceva trebuia sa ai credinta si incredere in tine, viziune, munca, determinare, si daruire. Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred" acesta este un citat care imi place foarte mult, eu cand aveam o compunere si avea libertatea de a alege cautam ceva pe o scara mai larga care sa se aplice si la mine dar si la alti, de asemena poti scrie si despre experientele tale si parerile tale. Poti alege orice alt citat care crezi ca te reprezinta mai mult si astfel iti personalizezi compunerea. Baftalaughing

| DeMeTrIoN explică (pentru sweetrose24):

Sincer, eu de obicei aleg despre natura. Ma pot exprima mult mai usor si,, mai cu lipici la public" daca pot spune asa, cand am ca subiect natura. Daca iti arat cateva compuneri de-ale mele vei vedea ca numai 2-3 nu sunt despre natura.winking Multumesc oricum pentru incercarewinking