| Inna_Mady_1980 a întrebat:

Heyy! Vreau sa va intreb ceva important.In brosura mea Scoala Centrala, la filologie are 3 clase, nr totatl de locuri este 84 iar la OBSERVATIIE SCRIE:1 INTESIV LIMBA ENGLEZA.Sunt in dubii.Adica are o clasa de intensiv engleza si 2 normale fara intensiv? Helplaughing)Daca stiti va rog sa imi raspundeti, dar sa fie ceva sigur.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, din cele 3 clase de Filologie sunt :
* 1 clasă Filologie intensiv limba engleză
* 2 clase Filologie simplu - vezi pag. 57/55 din "Broşura Admiterii 2015" de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......mitere.pdf

Pentru "Filologie intensiv limba engleză" TREBUIE să dai bilingvul la Engleză!

Toate cele bune.