| madalinzdr a întrebat:

Imi dati va rog trasaturile genului LIRIC si EPIC, mai pe scurt gen nu ma intereseaza toate caracteristicile, doar sa stiu care sunt happy

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ca ii interzis pe aici. Se poate bloca sau sterge contul. Citeste si aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| LPCTSTR a răspuns:

Ai internet și definițiile standard, TPU nu se ocupă cu așa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În genul epic sunt prezentate întâmplări ce pot fi rezumate într-un fir narativ. Apar indici spatio-temporali, iar modul predominant de expunere este naratiunea.
În genul liric autorul își exprimă, în mod direct, gândurile și sentimentele.

| Ionut58282856 a răspuns:

Ai definitiile pe internet, parca era si o regula sa nu punem asemenea intrebari sau pua mea, ceva gen.