| Claudiumdr a întrebat:

Recomandati-mi o carte care merita cu adevarat citita si daca se poate sa-mi faceti si o scurta descriere a ei.

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

M-ar fi ajutat vârsta pentru o recomandare pertinentă. Să nu dau ceva prea uşor sau greu pentru anii tăi. Ochesc în întuneric şi-ţi recomand romanul 1984 scris de George Orwell. E un roman distopic care se petrece în viitor, Marea Britanică(redenumită Airstrip ONe). Prezintă revolta personajului principal, Winston Smith, împotriva unui regim autoritar tip Big Brother. Finalul nu e unul fericit.

//Edit: Ţi-am vizitat profilul şi am văzut că ai 20 de ani. Romanul e perfect pentru tine.

| Claudiumdr explică (pentru Gizăz):

Multumesc frumos.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

"Studiul China" - o carte foarte interesanta de nutritie. Pe scurt: explica de ce carnea, laptele, branza, etc nu sunt bune.

| MaryMars a răspuns:

Oscar si tanti Roz-Eric-Emmanuel Schimtt. Este vorba despre un baietel de 10 ani care ii scrie lui Dumnezeu 10 scrisori din spitalul in care se afla deoarece sufera de leucemie. Este o carte foarte profunda, si de asemenea scurta, deci usor de citit happy