| Cena07 a întrebat:

Am si eu nevoie de cuvinte ce se termina in LĂ din 5 litere. _ _ _ LĂ!

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Tabla, umila, agila, orala, pasla, duala, coala, reala, atela, utila, tigla, idila, garla, egala, turla.

| Hombre a răspuns (pentru Kaℓi):

Dintre toate cuvintele cel mai mult imi place "orala".winking

13 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Rablă

| AirănMeidăn a răspuns:

Abilă
amplă
Nu mai stiu, scuze

| Gizăz a răspuns:

Raclă. Ţi-ajunge unul. Să-ţi mai dea şi alţii. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abilă, futilă etc.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

5 litere, mai happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Ah, e tarziu pentru neuronii mei ce si-au declarat independenta, am citit in graba.
Oricum, poate taia F-ul, cuvantul acela are un contrast vulgar.Nu stiu ce mi-a venit.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Si-au declarat independenta? fiecare in parte, presupun... ce fain laughing))))))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Lasa ca maine fac o Unire cu ei in jurul unei cani de cafea. Poate nu dau toti mana cu mana ca in cantecul acela... sa vezi ce-i dezbin!

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, si dupa ce-i dezbini, semnati un pact de coabitare. Si toata lumea o sa fie fericita happy

| mysterious1 a răspuns:

Camila

| Pupix2002 a răspuns:

Scula.Atat stiu! Imi pare rau!

| BogdanBănică a răspuns:

Pâclā ...asta îl stiu! big grin