| LupuVegetarian a întrebat:

stiti ca octavian goga are cateva volume de poezii, poezia sonet din ce volum face parte? M-am uitat pe cv site-uri si nu am gasit-o.

Răspuns Câştigător
| Huruse a răspuns:

Vezi ca poezia,, Sonet" face parte din volumul,, Ne cheamă pământul".Si cred ca are 5 volume (nu-s sigur).

1 răspuns:
| Huruse a răspuns:

Cauta aici :http://ro.wikipedia.org/wiki/Octavian_Goga#Opera_poetic.C4.83 la Opera poetica si vei sti si cate volume a publicat si vei gasi si volum din care face parte poezia pe care o vrei.

| Huruse a răspuns (pentru Huruse):

Vezi ca poezia,, Sonet" face parte din volumul,, Ne cheamă pământul".Si cred ca are 5 volume (nu-s sigur).