| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani can’t și dansez foarte bine, e o pasiune din care aș vrea să realizez ceva dar nu știu ce oportunități am și ce pot face din asta. M-am gândit în a merge la o audiție pentru o companie tip yg/sm/jyp entertainment dar vreau câteva păreri

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul sfat... Treci peste ce scrie Violetta. Dacă pe tine te pasionează dansul cu adevărat fa tot ce se poate sa îți dezvolți acesta pasiune. Fiind la vârsta asta ar trebuie că părinții să te ajute in a găsi aceste audiții de care zici.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu te gandesti sa mergi la o olimpiada la scoala, ca sa ai o sansa in viata, sa faci ceva cu educatia si scoala, ca auditiile astea sunt bani cheltuiti din buzunarul parintilor, multi chiar.
La 13 anisori ar trebui sa ai o pasiune pentru scoala, matematica, fizica, chimie, care sunt materii internationale cu sanse de studiu in occident, sa inveti numai de 9 si 10, asta inseamna ambitie si sanse sa ajungi cineva in viata!
Dansul este un hobby pe care nu ti-l fura nimeni si-l poti practica oricand, acasa, in timpul liber.

| DinescuAndreeaIzabela a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru un răspuns atât de răutăcios, căutam păreri în legătură cu întrebarea mea iar dumneavoastră vă legați de lucruri ce nu vă privesc, părinții mei mă susțin și nu sunteți în măsură să vă legați de gradul meu de educație din moment ce nu mă cunoașteți. De ce aruncăm cu răutate în copii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru DinescuAndreeaIzabela):

At: DinescuAndreeaIzabela

De ce este un raspuns rautacios, fiindca sunt singurul adult care a indraznit sa-ti spuna adevarul in fata, in loc sa te mangai pe cap si sa-ti spun minciuni, cu a facut ala de l-ai premiat,?
Cu ce te ajuta minciuna?
Hai sa te vedem peste 2-3 ani si atunci sa-mi spui daca am avut dreptate, pentru ca la anisorii tai nu esti inca sa vezi si sa intelegi realitatea.
ia de intreba-ti parintii, daca ei te vad vreo dansatoare renumta si talentata, in viitorul apropiat?
Ce sanse iti dau ei tie, care te cunosc cel mai bine?

https://www.tpu.ro/utilizator/acniez/intrebari/

| Ganderoaica a răspuns:

Taci Violleta2022, că de la așa trolli ca tine la vârsta asta ajungi de pui botul la un dinasta ca tine să nu-ți mai dezvolți nici o latură artistică!