| Stratovarius a întrebat:

sunt mai incepator la chitara.am o chitara acustica si vreau sa ii schimb corzile de acustica cu alte de clasica. mie sincer imi e mult mai usor la clasica(adica cu corzi din plastic). ziceti-mi cum o sa sune in caz ca le zchimb...plss!

3 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Nu poti schimba corzile.
Au un sistem de prindere diferit si de asemenea bridge diferit.
Distanta dintre corzi este mai mare pe chitara clasica.
Nu ai decat posibilitatea sa iti cumperi si una clasica.

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Mda, m-ai facut sa rad.
Nu poti schimba corzile de la chitara acustica cu cele de la chitara clasica '_'. Asta ar inseamna ca (,) canti la chitara clasica.

| Mindreader13 a răspuns:

Din pacate nu poti. eu am facut asta si era sa-mi stric chitara sad mai bine invata pe acustica pentru ca apoi nu vei mai avea atat nevoie de cea clasica