| Vârna_Neculai_1951 a întrebat:

Buna,,mi-am luat si eu o chitara Hora,o am de ceva timp, am invatat ceva la ia,dar ce sa spun,nu am invatat pe note,am invatat dupa ureche,habar nu am unde se gasesc notele pe chitara,,poate o sa radeti de mine dar asa este,, Ce spuneti sa continui asa sa-u sa invat pe note?

4 răspunsuri:
| Kanajambe69 a răspuns:

E foarte important sa ai ureche muzicala cand inveti un instrument (lautarii nu stiu teorie muzicala).
Acum, exista posibilitatea ca tu sa crezi ca stii sa canti bine dupa ureche, insa sa nu fie asa. E bine sa incerci sa inveti dupa regulile muzicale. Gasesti foarte multe tutoriale pe Youtube.

| Vârna_Neculai_1951 explică (pentru Kanajambe69):

Va multumesc, dar nu mai am rabdarea, si nici timp, am vazut pe youTube sunt lecti de chitara

| Kanajambe69 a răspuns (pentru Vârna_Neculai_1951):

Ai aici, atunci: http://fingerstofrets.com/

| Vârna_Neculai_1951 explică (pentru Kanajambe69):

Multumesc