| giirkssss a întrebat:

Scuzati categoria dar pe celelalte categorii nu prea intra nimeni, nu imi raspunde nimeni la intrebare. Imi puteti spune si mie cateva cauze ale migratiei voluntare? Vreau sa stiu din ce motive tot mai multi oameni parasesc tara natala.

Răspuns Câştigător
| Anonim0078965 a răspuns:

Persoanele care cred că migraţia pentru muncă în străinătate a crescut în zilele noastre consideră că acest fenomen este cauzat de înrăutăţirea situaţiei din tara natala în perioada de criză şi de dezamăgirea faţă de viaţa şi oportunităţile din ţară.