| fllory a întrebat:

Buna TPU happy,
Ador muzica si imi doresc enorm de mult sa ma fac auzita dar ceea ce stiu este ca habar n-am de unde sa pornesc. M-am gandit ca ar fi ok sa gasesc pe cineva dispus sa imi dea ore de canto dar unde ajung cu canto? La opera probabil... iar eu nu vreau acolo, plus ca ar fi ceva pierdere de timp si...in fine.
Adevarul este ca nu am niciun sprijin dar stiu ca vreau si nu ma dau batuta. Acum ma tot gandesc la posibilitatea de a infiinta o trupa dar de unde sa incep?
Sper sa ma puteti ajuta :*:*
Promit fundawinking

1 răspuns:
| Ankuu04 a răspuns:

Paai. sfatul meu este sa incerci totusi si un curs de canto! Dar nu stiu tu de unde esti? Nu aveti acolo un "club al copiilor"? De obicei acolo se fac... Iar profesorul iti va asigura niste mici spectacole in oras. Eu am o prietena care are o voce extraordinara si tot asa a inceput. Iar acum canta prin America la doar 14 ani. Se numeste MIXHY nu stiu daca ai auzit de ea. Dar sfatul meu este sa faci asa cum ti-am zis mai sus pentru ca trebuie sa progresezi putin, apoi sa te faci auzita!