| GabiGabrielle a întrebat:

Daca visezi ca ti se misca un dinte si va cadea ce se intampla?
Este vreo superstitie?
Dau funda!
[fara baza]

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"De visezi ca iti cad dintii, castig se anunta"; la perşi: "de vei visa când îţi cad dinţii, vei avea o bucurie"; la arabi "dacă visezi că ai pierdut un dinte, în viaţa reală vei pierde pe cineva drag şi apropiat, de obicei un părinte". Dar sunt doar superstitii!

| UNfriendLY a răspuns:

Si daca ar fi superstitie, ai crede in ea?
ce prostie...

| lowfive a răspuns:

Nu stiu nimic despre superstitii, dar cazutul dintilor e un fel de tipar in vise, multi oameni viseaza asta repetat (eu am visat de vreo 3-4 ori pana acum) si poate insemna ca esti nesigur in viata reala.

| DrMeow a răspuns:

Vine zana maseluta! laughing

| AndreeA9120 a răspuns:

Daca visezi ca iti cade un dinte si ai simtit ca te-a durut inseamna ca mmoare cineva apropiat. Daca visezi ca iti cade un dinte si nu te-a durut inseamna ca v-a muri cineva indepartat.

Fundita?

| Buzi213 a răspuns:

Daca visezi ca iti cade un dinte si ai simtit ca te-a durut, inseamna ca o sa moara cineva apropiat (daca nu chiar a murit pentru ca postarea e in 2010)