| MusetoiuMaria a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca ti se misca un dinte? Dar daca visezi pisica ce inseamna?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Și eu intr-un timp visam ca îmi cad dinții sau ca am probleme cu dinții, asta s-a întâmplat pe o perioada mai lunga. Era din cauza ca ma temeam de anumite lucruri, in general simbolizează frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.Tot nimic.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Eu am avut un vis tip film politist, cu animale salbatice imbracate cu paltoane si palarii, 2D si care se intampla in casa mea 3D, care era inundata, totul era alb-negru si investigau un caz ce parea sinucidere. Oare ce inseamna?

| Jwan27 a răspuns:

Visele sunt extrem de greu de tradus si semnificatiile lor pot varia de la o persoana la alta. De obicei miscarea dintelui reprezinta o trecere intr-o alta etapa a vietii.

Cat despre pisica e greu de spus caci subiectul e ramificat. Pisica poate reprezenta dragostea ta fata de animale sau dorinta ta de a avea o companie.