| MaidenRose a întrebat:

Fratele meu are chitara electrica, mi-as dori sa invat sa cant, imi puteti propune melodii rock usore, pentru incepatori? Ofer fundita! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| CristinaValentina a răspuns:

Eric Clapton-Wonderful tonight
Pink Floyd-Wish you were here
The Offspring-Kristy, are you doing okay?

7 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Smoke on the water...Dar de ce nu-l intrebi pe frate-tau daca are si electrica?

| Rakanishuu a răspuns:

Singur nu prea poti sa te descurci la inceput. Mai bine roaga-l pe fratele tau sa te ajute sa inveti si dupa aceea sa canti.

| MaidenRose explică (pentru Rakanishuu):

Din pacate el este stabilit in Anglia, pentru o perdioada destul de lunga de timp, asa ca trebuie sa ma descurc singura...

| Rakanishuu a răspuns (pentru MaidenRose):

Da' ma dar si singura e destul de greu. Dar sigur sunt prin orasul tau profesori care sa te ajute, sau persoane care stiu sa cante la chitara electrica. Sau daca nu prin zona, daca chiar vrei. Iti propun asta pentru si eu stiu cat de greu mi-a fost singura la inceput. happy Sper sa faci o treaba buna. Numai bine!

| MaidenRose explică (pentru Rakanishuu):

Ok, multumesc pentru sfat! De asemenea! happy

| AOLEVRIC a răspuns:

Metallica-Enter sandman, Sad but true, Nickelback-If everyone cared, Metallica-Master of puppets.

| Thunderstruck a răspuns (pentru AOLEVRIC):

Master of puppets nu e usoara. Down picking la 220 de bpm nu-i chiar potrivit pentru un incepator.