| myname93 a întrebat:

Din nefericire chitara mea a primit o lovitura care a format o denivelare de circa 1 cm in corpul ei( nu e sparta). am auzit ca o pot repara cu un chit facut din aracet si rumegus, intrebarea mea este : ce rumegus sa fie, cat de mult aracet sa pun, poate afecta acustica aceasta reparatie?

3 răspunsuri:
| TheHawk a răspuns:

N-are nici-o treabă dacă e doar denivelare. Nu încerca s-o îndrepţi că poate o strici mai rău, las-o aşa. Nu-i afectează nimic. Data viitoare ai grijă cu ea.

| myname93 explică (pentru TheHawk):

Ti s-a intamplat? Esti cunoscator in acest domeniu?

| TheHawk a răspuns (pentru myname93):

Da, o mică denivelare nu are cum să afecteze acustica atâta timp cât nu ai o gaură dată-n corpul chitării.