| AdriAdrianaAdri a întrebat:

Ce inseamna P.O.H.U.I din melodia lui Carla's Dreams feat. Inna.

Răspuns Câştigător
| atlasscolar a răspuns:

Inseamna Patologia obstructiv huliganica uniform iradiata, iar in general ca si cuvant inseamna Nu-mi pasa, nu ma intereseaza. sau "mi se rupe"
Funda?

6 răspunsuri:
| giirkssss a răspuns:

"mi se rupe"

| 0x11111051 a răspuns:

Inna nici nu stie ca cinta cu injuraturi... big grin a minciunit-o Carla. patologia... blea, cine o mai iventat si asta?

| BlackEyedGirl a răspuns:

Inseamna Patologia obstructiv huliganica uniform iradiata, iar in general ca si cuvant inseamna Nu-mi pasa, nu ma intereseaza.

| gнσѕт a răspuns:

Patologia obstructiv huliganica uniform iradiata.

| MariaMelnic a răspuns:

Pohui e o înjurătură în rusă. Ți-o spun eu, care sunt din R.M. Sincer nu aș îndrăzni să pronunț acest cuvânt în societate sau să ascult această piesă în societate sau în prezența mamei mele. Aș muri de rușine...
De fapt, chiar nu înțeleg cum de Inna a acceptat să cânte această piesă împreună cu Carla's Dreams. În ceea ce privește Patologia Obstructiv Huliganică Uniform Iradiată, eu și toți prietenii mei am râs atât de mult când am auzit(cred că toți basarabenii au făcut la fel) Nu știu cine a inventat asta... Presupun că pentru a nu o compromite pe Inna în ochii celor din România, care nu prea știau adevăratul sens al cuvântului. Nu aș putea-o traduce exact, dar după cum ai aflat deja are sensul de indiferență.

| Nuseștie_Olivia_1998 a răspuns:

De fapt, eu sunt din Moldova ( de unde e şi Carla's dreams ) şi cuvântul " pohui " a apărut înainte ca carla's dreams să cânte cântecul. Înseamnă nu-mi pasă, aşa că, când scrieţi undeva pohui, nu trebuie să puneţi ". " după fiecare literă. PEACE.