| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de chitarile Stagg?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Wtf, vrei sa treci de la Fender la Stagg? nici nu te gandi, ar fi un regres!

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Chitarela Stag sau Hora nu prea sunt de calitate, daca vrei o chitara ca lumea, poti sa-ti cumperi un Harrley sau Dimavery.

| Leocerba a răspuns:

De Stagg stiu de la cumnatu meu asa ca nu vorbesc din burta.
Daca esti incepator e ok un Stagg dar daca esti avansat atunci simti diferentele, vrei s-o vinzi sa-ti iei ceva mai bun(cu sunet cald, cu taste care sa nu bazaie, cu suruburile prinse bine)si Stagg-ul nu se cumpara la mana a doua asa usor deci n-o poti vinde.In orice caz, e o chitara ieftina, macar asta este un argument al ei. Tu vrei acustica sau electrica sa-ti iei? acusticele au probleme mai putine la Stagg decat cele electrice.

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Eu am o fender de cativa ani, pe ea am invatat sa cant si acum tot imi cautam pe net vreo chitara dar nu ma prea am cu marcile astea, acustica vreau, nu sunt chiar incepatoare, dar nici chiar profesionista happy doar ca vreau o chitara noua

| Mentaaaaa a răspuns:

Am o parere foarte buna si eu am una tot stagg si este super love struck imi iubesc chitara si daca iti vei cumpara una iti recomand stagg happy