| Freky229 a întrebat:

Ce parere aveti despre Satra Benz?

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Mi se pare de prost gust si prea s-a facut o moda cu Satra Benz, care va trece ca toate celelalte.
In schimb, imi plac cateva melodii de ale lui Killa Fonic.

11 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Nu ştiu, nu ascult SB
În schimb îmi plac unele melodii de ale lui Keed şi Killa.

| Gonrax a răspuns:

Gunoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt penibili
muzica. toalele. gesturile. tot ce tine de trupa aia e absolut penibil

| Nitroblast a răspuns:

Abia astept sa dispara. Ori se cearta si se despart singuri, ori o sa ii forteze industria sa se bage pe radio/TV si atunci scapam de ei din underground (nici nu mai faci diferenta dintre underground si comercial, teoretic SB e departe de tot de undergroundul romanesc, facand doar piese pentru mononeuronali, practic ana nu ajung la radio nu sunt comerciali, aiurea nu? :p ). Problema e alta, multi artisti s-au dat pe felie cu ei, enumar aici pe Stres (la care aveam asteptari), Neli (la care nu aveam asteptari laughing) ), mai nou Samurai inclina spre asta (gAZAh lucreaza doar cu Phunk B si Junk de ceva vreme), El Nino chiar daca e "certat" cu SB stilul muzical tot pe acolo a ajuns din pacate, si mai sunt.
Cei care au stat pe loc in ciuda "valului" au fost ori titanii pe care ii stim de 100 de ani (Sisu, Cedrea, Dragonu, raku, VD, Carbon, etc.) ori cei influentati puternic de acestia (Eufonic, mai nou Jianu (desi parca maine se da si el pe "curent", in fine), care or mai fi).

| Deaad a răspuns (pentru Nitroblast):

Neli s-a dus rau in jos.
Era genial la battle-uri iar dupa scandalul cu brigada salajan, Cedry2k,etc. a ajuns o panarama in hip hop dupa mine.
A ajuns el si *** ala de Oscar sa isi dea cu parerea despre rapul romanesc si cum ca ei sunt invechiti si trebuie sa vina generatia noua de raperi.
E o mizerie totala, daca asta e viitorul rapului romanesc, eu nu m-as lansa in aceasta viata in industria asta.

| Aslam a răspuns:

Gunoaie... la fel de gunoaie ca si cantaretii de manele. Sper sa dispara cat mai repede. big grin

| BB4Eva a răspuns (pentru Aslam):

Un rocker pe aici? happy

| Aslam a răspuns (pentru BB4Eva):

Da. big grin Doar ca acest rocker asculta si hip hop/rap. happy

| BB4Eva a răspuns (pentru Aslam):

Si eu sunt. Ma deranjeaza totusi ca majoritatea oamenilor imi zic satanist...Totusi nu ascult acele 2 subgenuri. Nici toate vedetele din Romania nu fac cat Kurt Cobain sau Ben Burnley.

| MariaXDD a răspuns:

Mie nu imi place Satra. O colega numai asta asculta si nu am nimic cu ea daca asta-i place sa asculte.

Mi se pare ca au un limbaj vulgar si nu am ce intelege de la ei. Dar. Na. fiecare cu gustul lui...

| BiliutaAdelina a răspuns:

Fiecare cu parerile lui.Mie chiar imi place trupa. Dupa The Motans e trupa mea preferata.SB e una dintre cele mai populare trupe din Romania (Carla's dreams, TheMotans sunt din Rep. Moldova).