| Alexandru_Chirea_1995 a întrebat:

Ce parere aveti despre satra benz? muzica de cocalari sau trap?

6 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Nu ştiu cu ce să-ţi răspund
Ori cancer, ori manele... alegi ce îţi convine ţie

| Staind a răspuns:

Killa merge, dar satra e o monstruozitate.
Poate se mai slefuiesc in timp.

| Aslam a răspuns:

Muzica facuta de prosti, pentru prosti. laughing

| MentalDisorder2 a răspuns:

Satra benz, rapp-ul in general si trap-ul sunt noile manele. Cei care asculta sunt cocalari al 2017-ului.
Io personal lu ascult satra, ascult parazitzii si muzica pop.

| Nitroblast a răspuns (pentru MentalDisorder2):

Wow, rapul in general intra la noile manele? Pariu ca nu cunosti mai departe de B.U.G. si Parazitii, la care iti dau dreptate. Dar astia nu reprezinta rapu' romanesc, nici pe departe, si poti sa ma faci subiectiv, n-ai decat, dar ceea ce inseamna rap in Romania (care e axat pe promovarea valorilor nationale, intoarcerea din americanizarea venita dupa 89, regasirea spirituala, etc.) porneste de la Cedrea, Dragonu', Underman si raku si merge pana la zmeu' ninja', Nimeni Altu', Tudor Sisu, VD, etc., neincluzand cele doua trupe de mai sus.

Si da, trap-ul sunt manele pe bass, iti dau dreptate.

| Iuliaxdd a răspuns:

Eu zic ca Satra Benz e ceva unic..nu stiu despre parerea altora. unii nu inteleg muzica buna dar na...gusturile nu se discuta!