| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ajung cantareata si nu prea stiu faculitati in jud.arges stiti voi?

Răspuns Câştigător
| Anamarry a răspuns:

In ziua de azi poti deveni cantaret si daca nu ai absolvit conservatorul! Sunt o multime de oameni care au terminat conservatorul si stau acasa,nu au o cariera muzicala si sunt un numar la fel de mare de afoni care nu stiu nici macar gamele si sunt,, mari cantareti'', iar daca ii pui sa-ti cante live urechile tale raman traumatizate! Oricum generatia asta(mai sunt si exceptii-eu de exemplu)nu stie ce e aia muzica buna, asculta Inna si Alexandra Stan toata ziua.Nu am nimic cu ele,daca muzica asta se vinde,asta canta si ele,nu? Si baiatul ala de la,,Vocea Romaniei'',Cristian Sanda a scos o piesa.E draguta, dar de la o voce asa de buna ca a lui ma asteptam la altceva(dar totusi e mai buna decat alte piese,,comerciale''). Sunt foarte dezamagita de gusturile muzicale ale acestei generatii! Au scos cei de la Animal X o piesa superba:'' Doar tu si eu'' si dupa parerea mea are cam putine vizualizari.Iar alte melodii care nu sunt nici pe departe la fel de bune( Endless- Inna de exemplu, sau boro na supo- Alesia)au milioane de vizualizari! NU-I CORECT! Am cam deviat de la subiect, nu-i asa? In legatura cu intreberea ta:daca vrei sa faci muzica comerciala, de club, nu-ti trebuie conservator, iar daca vrei ca lumea sa vorbeasca despre tine si dupa ce vei muri, atunci trebuie sa fi foarte buna, sa fi o revelatie in muzica! Sper ca nu te-am plictisit...prea tare!happy Sper sa-ti fie de folos raspunsul! Bye bye!

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru Anamarry):

E super melodia doar tu si eu si mersi nu nu mai plictisit ba din contra sunt mai curiasa acum despre muzica

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Doar Conservatorul care se face la București, în Pitești nu este așa ceva.
Să meargă la Universitatea din Pitești ca să se convingă.
Pa, pa.

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Da mersi

| Legiuitoarea a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Bună.
Nu ai pentru ce, o sâmbătă frumoasă!
Pa, pa.

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Pa pa :*

| Andrei233 a răspuns:

Şi eu sunt din Argeş, şi nu cred că există vreo facultate de genul.Eu ştiu că pentru asta se face conservator.

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru Andrei233):

Da asa e e vorba despre o prietene care are si ea contul meu(imi schimb parola sa nu mai intre ca asta era prima oara si ultima!) si asta ma enerveaza "faculitati" cum ma ca pentru muzica se face conservator

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Nu pentru mine pentru alt cineva (etate cine cauta facultati in jud arges?)

| BogdanPunct a răspuns:

Facultati? laughing
nu faci facultate, faci conservator.