| Insurgent a întrebat:

Cum descrieti voi "Rockul Adevarat"?

4 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Rock adevarat.
Cred ca pot descrie prin exemple : Scorpions,Queen, Extreme, Pink Floyd, etc.
Cred ca s-a inteles ideea.

| Bogdanux a răspuns:

Rock adevarat = poezie muzicala

| Crisis a răspuns:

Rockul adevarat e ala care transmite ceva clar, nu un mesaj superficial. Are versuri pe care poti sa le comentezi in mai mult de 10 pagini.
Cele mai importante sunt versurile, dupa mine. big grin

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Eu as defini rockul adevarat cam asa : ritmul trebuie sa fie mai rapid, (datorita stilului meu excentric si energic de viata),sunet mult de chitara,sa contina si putin screamo printre versuri,versurile sa-mi transmita ceea ce vreau sa aud,uneori cand am stari depresive prefer cu versuri mai triste,ca de,nu mereu pot avea stilul energic de viata pentru ca mai apar probleme de zi cu zi,iar alteori,cand sunt in culmea fericirii sau imi revine starea aia de bine,de rapiditate in tot ce fac,prefer versurile revolutioniste, despre ''independenta'', excentricitate etc thinking Rock on \m/! \dancing