| anonim_4396 a întrebat:

Deci treaba sta asa : miercurea viitoare am de facut o prezentare la muzica, si trebuie sa si cant. Problema e ca eu nu am voce.Ce pot sa fac sa am voce?
P.S. :nu se poate fara cantat cu vocea straight face

9 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

De ce nu canti o melodie rap? Adica si profu' nostru ne-a pus sa cantam si ne-a lasat sa cantam si rap pe cativa dintre noi. Oricum, daca nu ai voce asta este, nu poate fi rezolvat. Fiecare se naste cu anumite daruri. De om care s-a nascut afon si dupa ce a facut canto a avut o voce de inger eu nu am auzit laughing Profesorul meu de canto spunea mereu 'Vocea nu poate fi remodelata, doar slefuita'.

| inconscient a răspuns:

Pai cauta o melodie usoara! Ceva popular ar fi foarte bine! http://www.muzicadownload.info/......desteptat/ Nu stiu! Incearca asta, colegele mele canta asta in cor, dar si eu pot sa cant si nici eu n-am voce :D! Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru inconscient):

Nu spuneam de muzica.Am ales deva piesa.Eu spuneam de voce, ce pot sa fac ca sa sune mai bine

| inconscient a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau...concentreaza-te si...succes! :*winking

| inconscient a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce piesa canti? big grin Daca vrei sa spui...sigur!

| anonim_4396 explică (pentru inconscient):

Skillet-The older i get

| gabytofan a răspuns:

Fa asa: ia 1 ou sparge-l intr-un bol ia o limba de liliac schiop 2 negi de broasca si amesteca cu mixeru. la noapte doar daca e luna plina bei amestecu acela si o sa ai vocerolling on the floor)) NU AI CE FACE DACA NU AI VOCE canta cum poti si o sa te inteleaga profesorul.

| anonim_4396 explică (pentru gabytofan):

Mda,eu stiam ca sa poate.Nu ai auzit de "voce lucrata"?

| alexrapid1 a răspuns:

Fa playback laughing